Z nami bezpiecznie - karta ICE w Banku Spółdzielczym w Jastrzębiu Zdroju.

Z nami bezpiecznie - karta ICE w Banku Spółdzielczym w Jastrzębiu Zdroju.

Karta ICE (in case of emergency) - w nagłym wypadku - umożliwia służbom ratowniczym szybki kontakt z naszym bliskimi w razie, gdy ulegniemy nieszczęśliwemu wypadkowi. Bądź bezpieczny w wakacje i odbierz kartę ICE w placówkach Banku lub u partnerów akcji.

W razie wypadku służby ratownicze często nie wiedzą, z kim się skontaktować w sprawie osoby poszkodowanej. Karta ICE ( ang. in case of emergency ) to karta wielkości wizytówki. Wpisuje się na niej imię, nazwisko i numer kontaktowy najbliższych osób. Powinno się nosić ją cały czas przy sobie. Pozwala ona ratownikom na powiadomienie bliskich w razie nagłego wypadku, a także na uzyskanie od nich dodatkowych informacji o poszkodowanym (przyjmowanych lekach, przebytych chorobach, alergiach, itp.). Karta ICE jest niezastąpiona nie tylko w sytuacjach, gdy ulegniemy wypadkowi, ale także, gdy zgubi się dziecko, ktoś straci przytomność, albo nie potrafi podać swoich danych osobowych – karta ułatwia kontakt z rodziną takiej osoby.

Dzięki wspólnej akcji Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju, posła na Sejm RP Krzysztofa Gadowskiego, senatora RP Adama Zdziebło, Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach mogą Państwo odebrać sobie kartę ICE i podnieść poziom bezpieczeństwa swój i swoich najbliższych.

Bezpłatne Karty ICE dostępne są we wszystkich placówkach Banku Spółdzielczego w Jastrzębiu Zdroju oraz u parterów akcji.